Montaż

        Nawet najwyższej jakości okno czy drzwi nie spełnią swojej funkcji , jeżeli zostaną niewłaściwie zamontowane. Obszar wokół stolarki to jedno z najbardziej wymagających połączeń. Dlatego ważne jest prawidłowe ustawienie stolarki w otworze oraz odpowiednie zaizolowanie całej linii połączenia okno-mur.

Najbardziej popularne zamocowania stolarki to:

  • stalowe kotwy - płaskowniki, które przykręca się do ościeżnicy i do muru. Zapewniają stabilne i dość sprężyste zamocowanie ramy niwelując niewielkie odkształcenia powstające wskutek ruchów konstrukcji.
  • dyble - to specjalne śruby , którymi przykręca się ościeżnicę "na sztywno" do muru. Używa się ich do montażu ciężkich , dużych okien i drzwi.

Po zamocowaniu stolarki przestrzeń między ościeżnicą a murem najczęściej wypełnia się pianką poliuretanową, która stanowi element wypełnienia termoizolacyjnego. Powinna zostać odpowiednio zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych i wnikaniem wilgoci.

        Dla osiągnięcia najlepszych parametrów termoizolacyjnych warto sięgnąć po tak zwany ciepły montaż. Dedykowany jest Inwestorom, którzy chcą zminimalizować straty ciepła w swoich budynkach. Taki montaż obowiązkowy jest dla budynków pasywnych.

Wykorzystujemy taśmy paroprzepuszczalne i paroszczelne. Uszczelnienie wewnętrzne charakteryzuje się niską paroprzepuszczalnością natomiast zewnętrzne wysoką szczelnością na przenikanie wody oraz powietrza. Ma to na celu zapewnić odpowiedni przepływ wilgoci i jej odprowadzenie na zewnątrz budynku.

Ostatnim typem montażu to konsole , które umożliwiają montaż okien i drzwi w warstwie izolacji (ocieplenia).Konsole - metalowe profile przykręca się do ściany wokół otworu, następnie wysuwając na zewnątrz montujemy na nich stolarkę, która nie styka się ze ścianą. na sam koniec otwór zamyka się specjalnymi taśmami z butylem.

Sposób montażu ustalany jest indywidualnie z każdym Inwestorem w momencie zawierania umowy, jednocześnie jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i sugestie, które usprawnią realizację projektu.

Duże gabaryty montujemy przy pomocy specjalistycznego sprzętu!

montaż 1
montaż 2
montaż 3

szybki kontakt

szybki kontakt

tel. 32 2237528 , 696 459 327

Zobacz Więcej

Okna i Drzwi PCV / ALU

Okna i Drzwi
PCV / ALU

Nowoczesne rozwiązania w zakresie stolarki PCV i aluminium

Zobacz Więcej

Drzwi Zewnętrzne i Wewnętrzne

Drzwi Zewnętrzne
i Wewnętrzne

Bezpiecznie i trwałe drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Zobacz Więcej

Rolety, Moskitiery, Bramy

Rolety, Moskitiery, Bramy

Bogaty wybór rolet zewnętrznych, wewnętrznych oraz żaluzji

Zobacz Więcej

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne

od PCV przez MDF , konglomerat marmurowy do granitu

Zobacz Więcej